Poslední jarní sázení v branické Třešňovce

V neděli 19. března od 10:00 proběhne poslední část výsadby nových třešní v branické Třešňovce. Zúčastnit se můžete jako diváci i jako pomocníci. Opět bude možnost adoptovat si jednu z třešní připravených k zasazení. Celkem půjde o 16 kusů, tak se o tu svou nezapomeňte včas přihlásit. :)

Za poplatek 500 Kč (pořizovací náklady stromku, zemina, voda, protiokusová ochrana) si můžete váš stromek zasadit a zajistit mu základní péči. V budoucnu by pak bylo vhodné adoptovanou třešeň občas navštívit, pochválit ji, jak krásně roste, nebo se zapojit do pravidelné péče o ni. :)

Vy, kteří byste měli zájem spíše pomoci vlastními silami, jste srdečně zváni do sadu již v sobotu 18. března – rovněž od 10:00. V sobotu bude probíhat příprava sadu pro výsadbu (pálení suchých větví, hloubení jam pro stromky, příprava kůlů…). Zapojit se do příprav můžete i třeba jen na chvilku, není nutné se zavazovat k celodenní pomoci. Nezapomeňte se ale vhodně obléci pro práci v terénu, nářadí bude na místě k dispozici dostatek.

Máte-li v plánu dorazit, ať už na sobotní přípravné práce, na nedělní sázení nebo byste si rádi adoptovali jednu z třešní, kontaktujte koordinátora akce Honzu Čecha (774 481 835 nebo jan.cech@podhoubi.cz). Více informací najdete zde: http://www.podhoubi.cz/dalsi-projekty/.