Firemní workshopy

Do aktivit Na ovoce v pražských sadech se můžete zapojit i vy a vaši kolegové. Pojďte s námi sklízet ovoce, sázet stromy nebo pečovat o blaho těch už vysazených. Společně strávíme den ve vybraném pražském sadu, během kterého se dozvíte něco o jeho historii a dostanete možnost si na vlastní kůži vyzkoušet, co obnáší péče o ovocné stromy.

Nabídka workshopů

MOŠTOBRANÍ

Vydáme se spolu do jednoho z obnovených historických sadů. Ze země, ze štaflí i ze žebříků budeme z více než padesátiletých stromů sbírat ovoce odrůd, které v běžném obchodu neuvidíte. Sklizené plody přímo v sadu společně omyjeme, nadrtíme na našem báječném komunitním velocipedickém drtiči a zmoštujeme. Sladkou šťávu si pak bude moci každý pomocník odnést domů v lahvi s originální etiketou. Návdávkem přidáme krátké povídání o starých odrůdách ovoce, historii pražských sadů i peripetiích s jejich obnovou.

BEZ PÉČE NIKDO Z NÁS NEPROSPÍVÁ

Sad nejsou jen stromy a ovoce, které na nich visí a čeká až přijde jeho čas. Hospodáři se dříve starali i o prostor mezi stromy. V sadech bývala políčka, pásl se tu dobytek nebo se sklízela sena. Bez péče o tzv. meziporost sad neprospívá. A tak Vás zveme k účasti na péči o vybraný pražský sad.

Podle roční doby a potřeb vybraných sadů můžeme kosit a sušit sena, nebo otavy, vyřezávat křoviny nebo se pustit do zmlazení. Nasušené otavy si vezmou spřátelení chovatelé jako krmivo, nebo se promění na kompost. A když už budeme v té péči o sad, můžeme zalít nově vysazené stromy, opravit jejich ochrany nebo třeba odplevelit a obnovit závlahové mísy.

POJĎTE ZASADIT STROM

Syna nebo dceru zplodil kdekdo, kdekdo postavil i dům, ale zasadit strom? Víte, jak na to?

Pojďte se to s námi naučit. I přes veškerou péči o obnovované sady a stromy v nich některé vysazené mladé stromky odumřou a jsou potřeba nahradit novými. Při takovéhle „dosadbě“ se s námi dozvíte, jak se ovocné stromy vlastně sází a co všechno takový stromek potřebuje, aby rostl do krásy a do sta let a rozdával stín, ovoce a radost všem okolo. Můžete se s námi také naučit, jak se stromy prořezávají a roubují.

KOMENTOVANÉ VYCHÁZKY

Víte, že v Praze je nyní obnoveno více než 40 historických sadů o celkové rozloze větší než 120 fotbalových hřišť? Pojďte se s námi projít některými z nich, objevit jejich krásu a mnohá neznámá zákoutí.

Povíme Vám o historii sadů, které při svém růstu pohltila Praha, dozvíte se o tom, jak a proč se sady obnovují a kdo a jak o ně pečuje. Nakonec můžeme – podle ročního období – společně nasbírat ovoce, nebo se na chvíli stát pasáčky u jednoho ze stád ovcí, které spásají trávu v pražských sadech.

Kromě potřebného nářadí a vybavení obstaráme i fotografa, který zajistí, abyste si z workshopů odnesli víc jen než pěknou vzpomínku. Workshopy probíhají od jara do podzimu a rádi je vymyslíme na míru i vaší firmě.

Pokud máte zájem o firemní workshop, kontaktujte Katku a ta s vámi domluví vše potřebné.

katka.kubankova@na-ovoce.cz
773 466 597