Voňavá voda s květy ovocných stromů

Milí naovocí přátelé, dneska využijeme aktuální květy ovocných stromů a vyrobíme si z nich nádhernou a voňavou květovou vodu pro denní pití i jarní oslavy.

Květy ovocných stromů a keřů jsou nejen krásné a voňavé, mají také četné čistící a léčivé účinky. Můžeme si s nimi různě hrát: zdobit nimi jídlo, nakládat je do octa a oleje nebo si z nich připravit čaj.

Na chuť a vůni jsou překvapivě výrazné, hlavně trnkové a švestkové, proto je jemná květová voda na seznámení s nimi ideální.

Do vody můžete nakládat květy všech ovocných stromů: špendlíků, třešní, trnek, švestek, meruněk… Pokud nevíte, kde ve vašem okolí rostou, podívejte se do naší ovocné mapy, jejíž vývoj můžete podpořit v právě probíhající sbírce.

Hodí se také jedlé květy keřů a stromů, které jsou považovány za okrasné, např. sakury, kdoulovců, mahónií, šeříku.

Květová voda

Příprava:

5 minut + sběr + louhování

Suroviny:

  • voda
  • hrst a více květů ovocných stromů (podle množství vody)

Postup:

Na čistém místě jemně nasbírejte květy. Rozložte je na utěru a nechte z nich vylézt malé černé broučky. Květy vhoďte do sklenice a zalijte je vodou. Na 1 litr vody vám bude stačit hrst květů. Nechte vylouhovat, nejlépe přes noc. Slijte a popíjejte.

Sluneční lázeň

Pokud pořádně svítí slunce a vy si chcete užít výraznější květovou chuť, můžete květové vodě dopřát sluneční lázeň. Za oknem, na balkóně nebo na zahradě.

Užívejte si jarní květové poklady.

 

O lektorovi

{{ bro_.title }}

Denisa Šimlová

Vášnivá sběračka jedlých darů přírody a nadšená kuchařka experimentátorka. Věří v opravdové domácí jídlo, kvašení, klíčení, zavařování a divoké bylinky. Pořádá kurzy kvašení a klíčení. Píše blog Divoženka v kuchyni.