Jablkobraní v pražských sadech

Blížící se podzim i letos oslavíme Jablkobraním ve dvou pražských sadech. A stejně jako loni se budeme veselit a užívat si podzimních darů přírody hned několik dní.

KDY: 19.-23. 9. 2020
Ovocná slavnost /19. 9. 2020 sad Na Klíčově
samosběr a moštování / 20-23. 9. 2020 sad Na Krutci
KDE: sady Na Klíčově, sad Na Krutci
PRO KOHO: pro všechny milovníky ovoce
VSTUPNÉ: dobrovolné

 

V sobotu 19. 9. 2020 bude akce zahájena Ovocnou slavností ve vysočanském sadu Na Klíčově, který ovládne celodenní veselí a radost z letošní úrody, workshopy, přednášky, komentované vycházky nebo dílničky pro děti. Stejně jako loni společně roztočíme náš slavný Šlapostroj, vylisujeme litry moštu a uvaříme tradiční i netradiční marmelády. Dozvíte se mnohé zajímavosti o pražských sadech, způsobech zpracování ovoce a těšit se můžete také na horkou novinku v podobě ovocné sušárny, kterou slavnostně rozpálíme a popřejeme jí mnoho šťastných křížal. Přátelskou atmosféru mezi starými stromy prozáří nejen první podzimní paprsky, ale i skvělá hudba a dobré jídlo.

Na Ovocnou slavnost navážou dny veřejného samosběru, které proběhnou od 20. 9. do 23. 9. 2020 v sadu Na Krutci na Praze 6. S radostí zde přivítáme všechny sběrače, česače a výletníky, kteří budou mít chuť natrhat si čerstvé ovoce přímo ze stromu. Počínaje nedělním polednem budou k dispozici žebříky a další potřebné vybavení, které si zájemci mohou za drobný poplatek vypůjčit. A stejně jako během Slavnosti zde bude příležitost svůj ovocný úlovek okamžitě proměnit v lahodný mošt. Není totiž nad to, nasbírat si a zpracovat ovoce vlastníma rukama!

Zažijte s námi město jinak a objevte dvě ovocné oázy uprostřed Prahy… Jste srdečně zváni, těšíme se na vás!


Program Jablkobraní

Mapka sadu Na Klíčově

https://na-ovoce.cz/fruit/detail/30593/

Mapka sadu Na Krutci

https://na-ovoce.cz/fruit/detail/32001/

 

 

Jablkobraní proběhne za podpory Magistrátu hl. m. Prahy a Městské části Praha 9, načesané ovoce je zdarma.