Po stopách kvetoucích stromů a jedlých květin

Existuje jedno tajné místo, kde najdete tůňky s průzračnou vodou, slunné stráně, pasoucí se ovečky a stovky korun rozkvetlých stromů... a co když vám řekneme, že tohle místo najdete přímo v srdci industriálních Vysočan?

KDY:  13. 5. 2018 / 14.00–16.30

KDE: ovocné sady Na Klíčově, autobusová zastávka Klíčov / MAPA

LEKTORKY: Ing. Katka Zímová a RNDr. Jana Vlková

VSTUPNÉ: 450 Kč

DOPRAVA: bus 151 / parkování na místě možné

 


Vydejte se s námi na výlet do Klíčovského sadu, jednoho z nejpřekvapivějších tajemství pražské přírody. Pod vedením krajinné ekoložky Kateřiny Zímové z projektu CooLAND budeme poznávat místní ptáky podle zpěvu, na květech volně rostoucích rostlin si přiblížíme život opylovatelů a jejich význam pro nás i pro přírodu.

Na vycházku navážeme seminářem o jedlých bylinách s Janou Vlkovou, autorkou Květinové kuchařky. Budeme se věnovat poznávání a sběru listů a prvních kvetoucích bylin lučního porostu v sadu a dozvíte se i o možnostech využití planě rostoucích rostlin v kuchyni. Na závěr nás čeká kulinární hádanka.


Za použité fotografie děkujeme Richardovi Hodonickému.

O lektorovi

{{ bro_.title }}

Jana Vlková

Milovnice přírody, propagátorka trvale udržitelného hédonismu a autorka knih Květinová kuchařka, Notes Květinové kuchařky a Kytky k jídlu v receptech i herbáři. Když studovala ekologii a pak žurnalistiku na Karlově univerzitě, tak si rozhodně nepředstavovala, že tyto obory lze spojit v nejbáječnější profesi. Pořádá terénní botanicko- kulinární semináře a workshopy.

 

{{ bro_.title }}

Katka Zímová

Krajinná ekoložka na volné noze. Její vizí je propojovat příběhy lidí a přírody, jakožto dvě hlavní složky životního prostředí. V této oblasti zpracovává odborné posudky, projekty a věnuje se vzdělávání. Současně působí jako předsedkyně neziskové organizace CooLAND, zabývající se ochranou zemědělské krajiny.