Jak na množení ovocných stromů

Rádi byste se pustili do množení ovocných dřevin, ale nevíte, kde začít? Pak právě pro vás, a pro ty, kdo ovládají teorii, ale množení by si raději vyzkoušeli pod dohledem, je náš druhý březnový workshop.

Začneme tím, co k množení potřebujeme a jak správně a bezpečně zacházet s pomůckami. Následně se pustíme do stručné teorie o způsobech rozmnožování ovocných dřevin a pak už přijde na řadu praxe. Společně si vyzkoušíme plátkování, základní řez při roubování dřevin. Na konci kurzu už si zvládnete sami naroubovat vlastní podnož. Domů si tak odnesete nejen cenné znalosti, ale i vlastnoručně naroubovaný ovocný stromek.Nezapomeňte se vhodně (pracovně) obléci a pokud máte doma roubovací nůž, vezměte si ho s sebou.

KDY: 24. 3. 2017 / 13.00 – 16.00
KDE: v ovocném sadu Suchdol-Budovec (sraz ZDE)
LEKTOR: Ing. Zdeněk Buzek
CENA KURZU: 350 Kč (při absolvování kurzu Jak zasadit ovocný strom) je cena 300 Kč

KONTAKT: Katka Kubánková / 773 466 597 / katka.kubankova@na-ovoce.cz

O lektorovi

{{ bro_.title }}

Zdeněk Buzek

Zemědělství a tradiční odrůdy ho zajímaly od útlého dětství, kdy trávil víkendy na venkově u prarodičů. Po studiích zemědělského směru se zaměřením na ochranu rostlin pracoval jako šlechtitel polních plodin a tradiční ovocnářství pro něj bylo i nadále koníčkem. Od roku 2014 na Táborsku pěstuje staré odrůdy ve vlastní ovocné školce.