Přivítejte s námi jaro v pražských sadech

Zima se pomalu vzdává vlády nad krajinou a blíží se chvíle, kdy se budeme moci opět chopit nářadí a pustit se do sázení, opečovávání a roubování ovocných stromů. Ani tentokrát jsme v zimě nezaháleli, a tak vám můžeme i letos slíbit workshopy, vycházky, ovocné slavení se Šlapostrojem a pár ovocných překvapení. Ale nebudeme předbíhat. Přečtěte si, co jsme si pro vás připravili na jaro.

Vracíme se na Násirovo náměstí

V říjnu díky nám ožil jabloňový sad v pražských Modřanech Sousedskou ovocnou slavností s moštováním, sousedským piknikem a výsadbou stromů. Na jaře se na Násirovo náměstí vrátíme zas. 24. 2. v něm pod vedením sadaře Marka Navrátila proběhne kurz věnovaný řezu ovocných stromů. Ve skupince 13 účastníků probereme teorii a pak se chopíme nůžek a vyzkoušíme si prořezávání na mladých ovocných stromcích. Cena workshopu je 350 Kč.

Rezervujte si své místo na workshopu

 

Den nabitý ovocnářskými dovednostmi

S jarem přichází i ideální čas na sázení stromů. Jak strom správně zasadit, jak o něj pečovat nebo jak si naroubovat vlastní stromek, vás naučíme na dvou workshopech během jediného dne. Dopoledne se chopíme lopaty a společně si vysadíme strom a odpoledne se pustíme do roubování. Přihlašování na workshopy spustíme na přelomu února a března.

Vyrazíme do sadů

Ani letos nezahájíme vycházkovou sezónu jinak než výletem pod kvetoucí třešně. Můžete se s námi vydat kochat, nebo si rovnou vyhlédnout strom pro prvomájový polibek pod třešní. Kdy a kam nás zavede první letošní vycházka, odtajníme v průběhu března. Komu se nechce čekat do března, ten se může tento týden těšit na malé překvapení.

Těšíme se na viděnou v pražských sadech!