Výsadba komunitního sadu na Násirově náměstí

Předposlední říjnovou sobotu se jabloňový sad na Násirově náměstí rozrostl o 15 nových ovocných stromů. Výsadba proběhla v rámci Sousedské ovocné slavnosti, během níž jsme dali místním a návštěvníkům slavnosti možnost si adoptovat a zasadit vlastní strom v pražském sadu.

Stromky do Prahy putovaly z ovocné školky Stanislava Bočka, nešlo tedy o nic jiného, než o krásné polokmeny a vysokokmeny starých odrůd. A aby byl dosud jabloňový sad o něco pestřejší pestrý, jabloně jsme doplnili dvěma třešněmi a třináctkou hrušní. Za pár let si návštěvníci sadu budou moci pochutnávat na známějších starých odrůdách, jako jsou Kaštánka, Pastornice, Hardyho máslovka nebo méně známé Madame Verté. První strom posloužil jako ukázka, jak sazenici správně zasadit, připravit závlahovou jámu a jak vyrobit bytelnou ochranu. O výsadbu zbylých stromů se už zasloužili návštěvníci slavnosti.

Následující jaro, na podzim a ještě v další jarní sezóně se do sadu vrátíme s workshopy, které zájemce naučí nejrůznějším ovocnářským dovednostem. Stromy v sadu nám poslouží jako výuková pomůcka při workshopu o řezech stromů a prostory sadu využijeme i při workshopech výroby hmyzích domečků nebo zakládání motýlích ostrůvků.

JAK JSME SÁZELI NA NÁSIROVĚ NÁMĚSTÍ – REPORT Z VÝSADBY
NAVŠTIVTE SAD – MAPA

Chcete se stát adoptivními rodiči ovocného stromu na Násirově náměstí?