Sousedská ovocná slavnost na Násirově náměstí

Předposlední říjnovou sobotu se jabloňový sad na Násirově náměstí rozroste o 15 nových ovocných stromů. Jejich výsadba proběhne v rámci Sousedské ovocné slavnosti s moštováním jablek z přilehlých pražských sadů a zábavou pro malé i velké.

KDY: 21. 10. 2017 od 10.30 do 16.00

KDE: Násirovo náměstí, Praha-Modřany (mapa)

VSTUPNÉ: hrníček na mošt a čaj

 

Na programu bude kromě výsadby stromů také workshop, během kterého se návštěvníci dozví, jak správně nachystat výsadbovou jámu a zasadit ovocný strom nebo jak o něj v prvních letech po vysazení pečovat, aby dobře prospíval. Děti si budou moci v tvořivé dílničce vyrobit vlastní etiketu na lahev s čerstvým moštem nebo se spolu se svými rodiči zapojit do výroby moštu s pomocí ruční drtičky a lisu. Celodenní program v sadu doprovodí živá hudba. Návštěvníci mohou přinést vlastní pohoštění a podělit se se svými sousedy nejen o oblíbené recepty z ovoce.

Programový plakát ke stažení ZDE.

Stromy určené k výsadbě pocházejí z řad starých ovocných odrůd a bude je možné adoptovat za symbolickou částku 800 Kč, kterou použijeme na péči o sad. Pro zájemce o adopci stromu je připraven online formulář. Každý adoptivní rodič dostane možnost zasadit si svůj strom 21. 10. 2017 během Ovocné slavnosti a opatřit ho pamětní tabulkou se svým jménem a názvem odrůdy. Zároveň obdrží praktickou příručku se základními informacemi o výsadbách ovocných stromů, principech řezu a péči v prvních letech.


Máte dotazy ohledně adopce ovocných stromů?
Kontaktujte Markétu Benešovou: marketa.benesova@na-ovoce.cz